Успішна реставрація фрески

В гарнізонному храмі святих Павла і Петра завершилася трирічна робота з реставрації частини головної фрески цієї чотирьохсотлітньої святині. Ось тепер ми можемо помилуватися якісним результатом роботи. Про реставраторів, і сам процес реставрації, спробуємо написати згодом. 

А поки милуємося фрескою. Це не небеса, а наша рідна Планета. Вона різноманітна і подекуди дивує незвичними тваринами та расами людей. Як на трьохсотлітню фреску, то неймовірно точно пердані обриси материків. А при сильному зближені можна навіть побачити обриси великого китайського муру. А зміст композиції, це не урок географії. Наш храм будували монахи-єзуїти, а єзуїти, відразу після свого створення, не боялися проникати у найвіддаленіші закутки планети, би нести світло віри. Вони створили державу Уругвай в степех Південної Америки, вони були радниками китайських імператорів, і складали наукові атласи тієї країни. Вони проникали у навіддаленіші куточки планети. Ось тому на фресці, на найпомітнішому місці храму, над вівтарем, і є намальована ціла Планета в її багатоманітті.

І це не єдина георафічна фреска храму. В лівій наві є ще зображення Львова, яким той був три століття тому. Дослідники відзначають велику точність у зображенні веж міста. Всі вони ідентифіковані. Правда, ведуться суперечки, яка війна тут зображена. Цілком можливо, ця фреска показує збірний образ загрози місту з ісламського Сходу, а не конкретну війну.

 

Рятують місто, окрім самих воїнів, і святі. В біло золотих шатах – засновник ордену Ісуса Ігнатій Лойола з вогняним посохом з монограмою “Ісус”. В чорному – вісімнадцятирічний святий-єзуїт Станіслав Костка. Якому, вогонь віри вливає в серце ангел. Цікаво як обіграний вогонь: у ворожих руках вогонь є злом, у святих – він сила віри і захисту.