Церкви та костели Львова (2.5-3 години)

Це не просто розповідь про церкви. На невеликій відстані від площі Ринок стоять церкви різних конфесій, епох та архітектурних стилів. Ми пройдемо півколо довжиною всього лиш 2 км. і заглянемо в 6-ть церков.

 

Почнемо з Латинської катедри. Це головна церква католиків України. Їй понад 600 років. І це єдиний готичний храм нашої держави, що дійшов до нас з середньовіччя.

Зовсім поруч – величний костел могутніх єзуїтів. Вже століття він служить гарнізонним храмом (військовою церквою).

Далі нас чекає вірменська церква. Одна з найстаріших у Львові. Та особливо вражають містичні фрески створені неймовірним релігійним художником де Розеном. Вас чекає зустріч з духами та незвичним трактуванням відомих релігійних сюжетів.

За кілька десятків метрів стоїть церква українських греко-католиків (провідна конфесія Львівщини). Найновіша, яку ми побачимо на екскурсії. Їй лиш виповнилося століття. Проте, її підземелля зберігають пів тисячолітню історію. Колись тут стояв костел монахів тринітаріїв, які спеціалізувалися на викупі християнських бранців з турецької неволі.

Пройдемо, якихось півкілометра, і на нас чекають відразу два храми. Рококовий костел монахів домініканців.  Та ренесансна православна церква.

Домінікани дивують тим, що не мають розписів на стінах, та все ж неймовірно вражають розкішшю. В чому її секрет ви довідаєтеся на цій екскурсії.

Православна Успенська церква має неймовірно цікаву історію. Був час коли ця церква була головним православним храмом України та Білорусії. В ній, на митрополита Києва! Було висвячено Петра Могилу. Дзвіниця слугувала одночасно і тюрмою для православних, і бібліотекою, і спостережною та оборонною вежею.

А завершимо нашу мандрівку бернардинським костелом. Найрозкішніше прикрашеним храмом. Стіни покриті суцільними фресками. А 17 вівтарів прикрашають кілька сотень скульптур.

 

ОПЛАТА (з групи)

  • 1-5 осіб – 600 грн.
  • 6-10 осіб – 700 грн.
  • 11-15 – 850 грн.
  • 16-20 – 1000 грн.

Окремо оплачуються квитки у вірменську та латинську церкви: 3 грн. з дітей, 4 грн. з дорослих