як краще утеплити будинок

Як правильно утеплювати будинок та хату пінопластом зовні?

0 Comments

Зробити житло теплішим і комфортнішим для всіх мешканців дозволяють сучасні технології та матеріали. Вирішити цю задачу нескладно, розуміючи. як правильно утеплювати каркасний будинок пінопластом.

Для виготовлення матеріалу використовується полістирольна сировина, яка піддається обробці парою з високою температурою, що призводить до спінювання, а також збільшення молекул полістиролу і з’єднання між собою. Пінопласт не втрачає легкості, відрізняється високою теплопровідністю, екологічністю, має довгий строк експлуатації. Саме тому є оптимальним рішенням для утеплення фасаду. Зовні будинок буде мати кращий вигляд, знизяться затраті на опалення приміщень, тому що знижуються втрати тепла в холодну пору року. Влітку, навпаки, в такому будинку буде підтримуватись комфортна температура, не буде душно.

як правильно утеплювати будинок пінопластом

Переваги і недоліки матеріалу

Щоб зрозуміти, як краще утеплити будинок пінопластом, важливо розглянути переваги матеріалу, серед яких:

  • Низькі показники теплопровідності. Після утеплення зовні стіни не будуть випускати тепло з приміщень на вулицю, зберігаючи його всередині, чим забезпечується комфортний температурний режим.
  • Гарна звукоізоляція. Пінопласт значно знижу рівень вуличного шуму та звуків.
  • Висока стійкість до вологи. Матеріал вбирає в себе незначну кількість води, яка потрапляє на його поверхню.
  • Легкість. Пінопластові плити легкі, тому високого фізичного навантаження при монтажі не буде.
  • Довговічність. Матеріал має довгий термін експлуатації, яких складає мінімум 30 років.
  • Доступність. Придбати плити пінопласту бажаної товщини можливо в будь-якому будівельному магазині.
  • Бюджетна ціна. Пінопласт – це самий дешевий матеріал для утеплення, саме тому йому і віддають перевагу при виборі.

як утеплювати будинок пінопластом

Обираючи пінопласт для утеплення фасаду будинку, варто також відмітити недоліки:

  • Висока крихкість. Під дією механічних факторів матеріал легко пошкоджується, тому працювати з ним потрібно дуже обережно.
  • Паропроникність низька. Пінопласт практично «не дихає», повітря проходить через нього дуже погано, тому, щоб не допустити підвищену вологість всередині, важливо подбати про надійну вентиляцію. Матеріал не підходить для утеплення будинків з дерева та каркасних.
  • Горючість. При відкритому вогні починається процес плавлення пінопласту, в повітря викидається дим, який несе небезпеку здоров’ю.

Недоліком також є те, що пінопласт можуть обрати гризуни для проживання, тому що в таких умовах їм тепло і затишно. Розуміючи, як утеплити фасад, щоб уникнути цього, потрібно ізолювати плити, для чого необхідний шар мінеральної штукатурки.

Як обрати пінопласт для утеплення фасаду?

Необхідно розуміти, як утеплювати хату пінопластом, але також важливо правильно обрати матеріал для фасаду. Пінопласт може бути:

  1. Звичайним. Пористий матеріал, який використовують в якості пакувального. Підходить також для утеплювання стін. Ціна бюджетна.
  2. Будівельним. Матеріал призначений тільки для утеплення. Характеризується високою щільністю, зносостійкістю, довгим строком служби. Цей варіант підходить найкраще для зовнішнього утеплення будинку. Ціна вище, якщо порівнювати зі звичайним аналогом.

Також необхідно правильно обрати товщину пінопластових плит, яка має бути мінімум 10 см.

Оптимальна щільність пінопласту для утеплення фасаду будинку складає 25 кг/м3.

Для зовнішнього утеплення використовуються плити пінополістиролу, які фіксуються щільно одна до одної. Для фасаду можуть використовуватись плити товщина яких 100-600 мм. Для їх нарізання на потрібні розміри використовується будівельний ніж.

Матеріал легкий, тому після завершення утеплення фасаду будівлі додаткового навантаження на стіни та фундамент не буде. Це найкраще рішення, якщо будівля стара.

як утеплити будинок зовні

Як утеплити будинок зовні?

Монтаж пінопласту для зовнішнього утеплення будівлі слід виконувати в такій послідовності дій:

  1. Очищення стін. Ця робота повинна виконатись якісно, щоб очистити стіни від бруду, старої штукатурки, облізлої фарби, а також непотрібних елементів. Поверхня гарно просушується, тому що не можна наносити клеї та фіксувати плити пінопласту на вологий фасад.
  2. Приклеювання плит. Клей шпателем наноситься по периметру пінопластової плити, а також в декількох місцях у внутрішній її частині. Це забезпечить рівномірну фіксацію пінопласту на поверхні фасаду будівлі.
  3. Забивання анкерів. Як краще це зробити? Для надійної фіксації на кожну плиту потрібно використати мінімум 5 спеціальних анкерів. Виконується ця робота на наступний день після приклеювання пінопласту до стін.
  4. Уважний огляд поверхні. Це потрібно, щоб своєчасно виявити виступи та нерівні стики, які слід негайно ліквідувати.
  5. Кожен грибок анкера замазується клеєм, щоб отримати єдину площину стіни.
  6. Армування сіткою. Для цього може використовуватись клей, яким приклеювався пінопласт, товщина шару необхідна близько 2-3, сітка повинна бути втоплена в клей, а при висиханні не просвічуватись. В іншому випадку її буде видно навіть після використання декоративної штукатурки та фарбування. Через 3 доби потрібно нанести ще один шар клейового составу (товщина 3 мм) для вирівнювання поверхні стін перед фінішною обробкою.
  7. Нанесення декоративної штукатурки чи шпаклівки для зовнішніх робіт. При утепленні фасаду пінопластом краще обрати мінеральну штукатурку, основою якої є цемент і кварц. Після застигання утворюється міцна та зносостійка поверхня, яка забезпечить надійний захист пінопластових плит від різних гризунів.
  8. Завершальний етап робіт, на якому фарбується поверхня стін обраним кольором.

Знаючи, як утеплювати каркасний будинок пінопластом, можна забезпечити привабливий вигляд споруди, надійну тепло- та звукоізоляцію, захистити стіни від проникнення вологи всередину. Використання такого матеріалу забезпечить оптимальний для проживання мікроклімат в приміщеннях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Related Posts